Рубрика «Домашній улюбленець»

Рубрика «Домашній улюбленець»

Догляд за акваріумом

 Догляд за акваріумом має бути грамотним, регулярним і по можливості мінімальним. Він включає: контроль за станом риб, вилов хворих, видалення мертвих, посадку нових, годування риб, догляд за акваріумними рослинами, контроль за станом акваріумної техніки, чищення акваріума, часткову зміну води та інше. Розрізняють щоденний, періодичний та сезонний догляд за акваріумом.

Щоденний догляд.

Щодня оглядаючи акваріум, особливу увагу приділіть роботі приладів освітлення, обігріву. Перед годуванням улюбленців подивіться на їх стан. Здорові риби рухомі, не стискають плавників, не гойдаються, на тілі не повинно бути плям, виразок, висипу. Годування треба проводити в декілька прийомів, наприклад, вранці і увечері. Кількість корму, що дається за один раз, має бути такою, щоб риби з’їли його протягом 20 хв.

Періодичний догляд.

Передбачає чищення акваріума, догляд за рослинами, часткову заміну води і деякі інші роботи: з акваріума знімають покривне скло, відключають прилади, чистять дно, очищають переднє скло від нальоту солей і водоростей, м’яко розрівнюють поверхню ґрунту, доливають в акваріум свіжу воду, тощо.

Сезонний догляд. Здійснюється навесні і восени.

Навесні: зменшити потужність обігрівачів і штучного освітлення, ретельно почистити акваріум, помити всі прилади, видалити старі рослини.
Восени: перехід акваріума на зимовий режим. Збільшити потужність освітлення й обігрівача. Перевірити справність терморегулятора і компресора.
Дотримуйтесь цих правил, і ваш акваріум завжди буде в порядку.
Хомячки.

Дуже багато бажаючих придбати собі домашнього улюбленця, зупиняють свій вибір на цьому пухнастику. Адже хом’ячка легко приручити, він досить невибагливий в утриманні і розмноженні.Тому як кімнатного звірка його можна зустріти по всьому світу.
У живій природі ці тварини зустрічаються у всіх частинах світу. Більшість заселяє степи або лісостепи, але невеликі колонії можна зустріти і в горах і навіть в пустелях.
Життя хом’ячка недовге – 2-3 роки. Дуже часто в природі звірятко гине передчасно в залежності від різних несприятливих умов. Але і мешкаючи в квартирі тривалість його життя іноді скорочується через неправильне утримання.
У природі зустрічається кілька різновидів хом’яків (європейський, кавказький і т д). У зоомагазинах вас зазвичай очікують сірійські хом’яки, за забарвленням і довжиною шерстки групуються в породи: гладкошерсті, альбіноси, ангорські, золотисті …
Купуючи хом’ячка, ви повинні подбати про його житло. Ні в якому разі не підходить в якості будинку скляна банка. У ній звіряті буде тісно й душно. У банку також ніде розмістити поїлку з годівницею не кажучи вже про незручності прибирання та утримання. Найбільш комфортно тварині в залізній клітці (дерев’яну він обов’язково спробує прогризти). Прути клітки повинні бути досить густим, щоб не провокувати мешканця на втечу. На них легко чіпляється поїлка і навісна годівниця для зерна. Обов’язковий знімний піддон, в який засипається підстилка (тирса, гранули). Негігієнічно в якості підстилки використовувати папір, ганчірки, вату. У разі гранульованої підстилки, можна поставити в клітку тацю з піском, в якому звірятко із задоволенням буде «купатися».
Розміри і форма клітини повинні дозволяти поділити житло хом’ячка на 5 зон:
Зона відпочинку – зазвичай самий темний куток клітки, в якому можна поставити будиночок, гніздо. Киньте в цей куточок жменьку сухого запашного сіна, і ви побачите, що звіря і сам не ликом шитий, він спорудить собі прекрасне гніздечко з дахом і входом-норкою.
Зона туалету – найсвітліший куточок, який вибирає хом’ячок. З часом можна поставити кутовий туалет, перевернуту невелику баночку, або насипати шар тирси побільше. Цей куточок необхідно прибирати щодня а то й частіше.
Зона-їдальня – тут розміщується поїлка, одна або декілька годівниць, навісних або у вигляді мисочок. Плануючи цю зону, потрібно продумати, як розмістити «столові приналежності», щоб був зручний доступ для годування і прибирання.
Зона-комора. Зазвичай хом’ячок сам вибирає собі куточок, куди буде складати їжу. Не потрібно перешкоджати йому в цьому, адже ця тварина запасливі за природою. Ні в якому разі не можна забирати його запаси (хіба що швидко псуються). А якщо звірятко наносили дуже вже багато, то можна прибрати частково, залишаючи достатньо, щоб він НЕ переполошився та не став переносити комору в інше місце. Годувати його теж потрібно з урахуванням того, що він спочатку наносив у комору, а вже потім буде їсти сам. Отримуючи впритул їжі на обід, хом’як залишиться голодним, але запаси поповнить.
Ігрова зона. Часто ми економимо на розмірах клітини для свого вихованця, тому на цю дуже головну зону просто не залишається місця. Але ж йому в нудних для нього квартирних умовах так необхідно розважитися. Бажано відвести місце хоча б для колеса, а по можливості і інших іграшок (гойдалки, каруселі, драбинки).
Часто хом’ячка поселяють в прозорий тераріум, зручний тим, що з нього не «розноситься» сміття. Він цілком підходить для житла гризуна, якщо дозволяє розмістити в ньому вищевказані зони, не надто низький (щоб не втік хом’як) і не надто високий (щоб не застоювався потік повітря).
Клітка або тераріум прибирається раз на тиждень із щомісячною дезінфекцією всіх приладдя.
Меню хом’ячка складається з зерновий, зелену, фруктово-овочевої, білкової і вітамінної частин.
У зерновий раціон входять зернові суміші, запропоновані зоомагазинах, вівсяні, гречані крупи і каші, сухарі. Слід пам’ятати, що хом’як досить консервативний в їжі, має свої звички та улюблені ласощі.
Не позбавляйте хом’ячка задоволення поласувати зеленню. Адже яку б смакоту ви йому не пропонували, свіжа травичка буде завжди до речно. Не полінуйтеся по дорозі додому зірвіть своєму вихованцеві кілька гілочок конюшини, листя і дудок кульбаби, подорожника. Підійде і полин, деревій, мишей, ромашка.
Експериментуйте і дізнаєтеся, які з овочів і фруктів ваш вихованець любить найбільше.
Вводите новий овоч або фрукт обережно, щоб не викликати розлад кишечника. Адже столовий буряк, сливи – самі по собі послаблюють, капуста трохи важкувата для травлення, хоч і дуже улюблена звіром.
В якості білкового корму хом’якові можна запропонувати нежирне куряче м’ясо, сир, зварені круто яйця (разів зо два на тиждень), молоко, кефір або ряжанку замість пиття.
У зоомагазинах вам запропонують різноманітні вітамінні добавки для хом’яків, але при багатому вітамінами харчування в них немає необхідності, хіба що наприкінці осені, взимку і ранньою весною. Існує міф про те, що хом’якові не потрібно пити. Так, при надлишку соковитих кормів він може обходитися без пиття. Але воду все одно потрібно поставити в клітці. Нехай п’є на здоров’я при бажанні. У жарку пору року воду можна замінити нежирним кефіром. Він втамовує спрагу.
У клітці постійно повинні бути мінеральні підгодівлі, гілочки дерев для сточування різців, різні ласощі у вигляді колосків і зернових валиків.
Хом’ячок – нічна тварина, тому вдень переважно спить. Зате з настанням сутінок починається активна метушня з колесами та іншої начинням. У зоомагазинах часто пропонують в якості розваги для гризуна куля, в якому він міг би подорожувати по квартирі. Використовувати цю іграшку потрібно дуже обережно. Купуйте тільки прозору куля, щоб хом’ячок хоча б бачив, що з ним робиться. Не зловживайте такими прогулянками, адже хом’як сам не може вийти з цього, забавного для вас, ув’язнення.
Випускаючи звірка погуляти по квартирі, стежте за тим, щоб він не втік. Це може закінчитися для вашого вихованця загибеллю. Якщо вирішили побалувати вуличною прогулянкою, виносьте на вулицю в клітці. Бігати по землі звірку зайве, зважаючи на небезпеку зараження і втечі.
Не купуйте двох і більше хом’яків для утримання в одній клітці. Адже хом’як – територіальний одноосібник. Навіть у самих поступливих «товаришів» час від часу виникатимуть сварки на грунті розподілу житла, аж до кровопролиття. Якщо ж надумали обзавестися парою, пам’ятайте, що самка здатна привести на світ за один раз 8-14 дитинчат. Самцеві потрібна окрема клітка, а вам – терпіння по догляду за подружжям і потомством. Тільки вивчивши всі ази догляду, всі за і проти, беріться за це начебто просте заняття.
Ще кілька слів про запах.
– Хом’яки погано пахнуть! – Чули ви не раз.
Так, це звірятко здатне виділяти їдкий запах в стресових ситуаціях, а значить, коли йому погано. У перенаселеній клітці б’ються хом’яки, самотній хомячішка знемагає від спеки, мучиться від холоду, голоду чи страху – це не єдині джерела запаху хом’яка. Зробіть так, щоб вашому вихованцеві було добре, і запаху не буде. Що? Все одно пахне? Значить пора почистити клітку. Хом’як тут не винен.
Ще не передумали придбати цього ласкавого пухнастого симпатягу? Приходьте в зоомагазин. Хом’ячок, обраного вами забарвлення, з милими трохи переляканими очима давно чекає вас і готовий відправитися в подорож у свій новий будинок.

Немає коментарів:

Дописати коментар