понеділок, 5 листопада 2018 р.

Урок 5 клас. Раціональний розподіл часу. Розпорядок дня школяра. Виконання домашніх завдань. Облаштування робочого місця.

Урок №__                                                                                      Дата_______
Тема: Раціональний розподіл часу. Розпорядок дня школяра. Виконання домашніх завдань. Облаштування робочого місця.
Мета: розглянути значення розпорядку дня для здоров’я; визначити раціональні умови виконання домашніх завдань; розвивати практичні вміння та навички складання розпорядку дня; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я, бажання дотримуватися ЗСЖ та цінувати час, дисциплінованість, охайність, відповідальність.
Матеріали та обладнання: Підручник  для  5-го  кл.  загальноосв.  навч.  закл., наочність.
 Поняття: режим дня, раціональний, життєві ритми.
Тип уроку: комбінований (вивчення нового матеріалу, виконання практичної вправи).
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Асоціативний кущ. Складання схеми до понять  «раціональний розподіл часу»
2. Тести: Безпека на дорогах. (картки)
Варіант 1
Питання 1.
Хто такі учасники дорожнього руху?
Варіанти відповідей:


А) водії транспортних засобів
Б) пішоходи
В) пасажири
Г) всі перераховані категорії


Питання 2.
Дотримуватись правил дорожнього руху потрібно?
Варіанти відповідей:


А) у темний час доби
Б) завжди
В) коли поблизу перебуває регулювальник або інспектор ГИБДД
Г) коли на це є настрій


Питання 3.
Де знаходиться батьківщина першого у світі світлофора?
Варіанти відповідей:


А) в Голландії
Б) в Росії
В) в Англії
Г) в Італії


Питання 4.
Скільки сигналів має світлофор для пішоходів?
Варіанти відповідей:


А) один
Б) два
В) три
Г) жодного


Питання 5.
Що означає червоний сигнал світлофора?
Варіанти відповідей:
А) рух всім учасникам дорожнього руху починати не можна: пішоходам і транспортним засобам
Б) можна починати рух пішоходам і транспортним засобам
В) можна починати рух автотранспортним засобам і пішоходам не можна
Г) можна починати рух пішоходів і не можна автотранспортних засобів
Питання 6.
Що означає зелений сигнал світлофора?
Варіанти відповідей:
А) рух всім учасникам дорожнього руху починати не можна: пішоходам і транспортним засобам
Б) можна починати рух пішоходам і транспортним засобам
В) можна починати рух автотранспортним засобам і пішоходам не можна
Г) можна починати рух пішоходів і не можна автотранспортних засобів
Питання 7.
Що означає жовтий сигнал світлофора?
Варіанти відповідей:
А) рух всім учасникам дорожнього руху починати не можна: пішоходам і транспортним засобам
Б) можна починати рух пішоходам і транспортним засобам
В) можна починати рух автотранспортним засобам і пішоходам не можна
Г) можна починати рух пішоходів і не можна автотранспортних засобів
Питання 8.
Якщо світлофор не справний, хто регулює рух на проїжджій частині?
Варіанти відповідей:


А) інспектор ГІБДД
Б) регулировшик
В) поліцейський
Г) дорожній робітник


Питання 9.
Який інструмент використовує регулювальник для регулювання руху на проїжджій частині?
Варіанти відповідей:


А) рупор
Б) рацію
В) жезл
Г) паличку


Питання 10.
Якого елементу дороги не існує?
Варіанти відповідей:


А) парапет
Б) бордюр
В) тротуар
Г) обочина


Варіант 2
Питання 1.
При відсутності тротуарів як пішоходи пересуваються по узбіччю проїжджої частини?
Варіанти відповідей:


А) по ходу руху автотранспорту
Б) назустріч руху автотранспорту
В) по бордюру
Г) як завгодно


Питання 2.
Який дорожній знак, встановлений біля дороги біля школи, дозволяє безпечно перетинати проїжджу частину?
Варіанти відповідей:


А) знак «Обережно, діти»
Б) знак «Пішохідний перехід»
В) знак «Рух прямо»
Г) знак «Проїзд заборонений»


Питання 3.
Дорожній знак «Пішохідний перехід» відноситься до групи:
Варіанти відповідей:


А) попереджуючих
Б) заборонних
В) інформаційно-вказівних
Г) знаки пріоритету


Питання 4.
Пішохідні переходи бувають:
Варіанти відповідей:


А) наземними
Б) підземними
В) надземні
В) відповіді А і Б вірні
Г) відповіді Б і В вірні
Д) всі відповіді вірні
Е) немає вірних відповідей


Питання 5.
Пішохід збирається переходити вулицю. Скільки разів йому потрібно подивитися вправо і вліво, щоб перейти на іншу сторону проїзної частини?
Варіанти відповідей:
А) досить одного разу
Б) досить двох разів
В) скільки потрібно, щоб переконатися – небезпеки немає
Г) можна взагалі не дивитися, якщо переходити вулицю по пішохідному переходу
Питання 6.
Що робити пішоходу, який не встиг перейти дорогу на зелене світло світлофора
Варіанти відповідей:
А) потрібно продовжити рух, поки він не перейде вулицю
Б) потрібно повернутися назад
В) зупинитися на острівці безпеки і почекати потрібного сигналу
Г) як можна швидше перебігти дорогу
Питання 7.
Пасажир – це:
Варіанти відповідей:


А) людина, яка ходить пішки
Б) людина, яка керує транспортним засобом
В) людина, яка знаходиться в транспортному засобі крім водія
Г) всі відповіді не вірні


Питання 8.
Громадський транспорт – це:
Варіанти відповідей:


А) тролейбус, автомобіль, вантажівка
Б) автобус, тролейбус, трамвай
В) трамвай, поїзд, електричка
Г) літак, пароплав, паровоз


Питання 9.
В які ігри можна грати на проїжджій частині?
Варіанти відповідей:


А) у малорухомі
Б) в настільні
В) у підлогові
Г) ні в які


Питання 10. Як називається транспорт для перевезення людей?
Варіанти відповідей:


А) особистий
Б) загальний
В) громадський
Г) приватний



III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Чи бувало у вас в житті таке відчуття, наче весь день пролетів, і нічого з необхідного не зроблено?
- Життєві навички, які ви здобудете сьогодні допоможуть:
·        Навчитись правильно розпоряджатись часом протягом дня.
·        Більше встигати
·        Поліпшити свою самооцінку.
·        Уникнути пустого витрачання часу.
Повідомлення теми уроку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь про життєві ритми. Розгляд таблиці № 1, ст. 42. Підручника.
2. Розповідь про виконання домашніх завдань вдома.
3. Складання правил організації робочого місця школяра. (ст. 44)
4. Виконання завдань 1,2 в друк. зош. ст. 13.
5. Оздоровлююча вправа.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
- Ст. 46. підручника. Обговорення ситуацій.
- Обговорення ситуації: У вівторок в Олі з Вірою мала бути контрольна за семестр з української мови, тому з батьками вони домовились, що після школи готуватимуться разом. Уроки в дівчаток завершились о 14.00. Годину вони витратили на дорогу додому, хоча їх будинок стоїть поруч зі школою, а потім годину обідали. Раптом Оля згадала, що починається її улюблений серіал, і пішла дивитися, а Віра сіла грати в компютерну гру. Так вони провели час до 19.00. О 20.00, за годину до приходу мами, дівчата згадали про контрольну і стали шукати підручник. О 21.00 підручника знайшли, але тут прийшла мама. До 21.30 вона розповідала про свою роботу, а о 22.00 запитала в дівчат чи підготувалися вони до контрольної роботи. Оля з Вірою чесно відповіли, що нічого не зробили. Мама засмутилася, але сказала, що вже пізно і час  спати, тож дівчата повкладалися по ліжках, так і не підготувавшись до контрольної. Наступного дня був результат – дві двійки.
- Що діти робили не правильно?
- як потрібно раціонально використовувати свій час?
- Від чого залежить виконання домашніх завдань?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. & 6, завд. в друк. зош. 3,4. ст. 14.
VII. Підбиття підсумків уроку.
Вправа «Незакінчене речення». Щоб все встигати треба….. 


Немає коментарів:

Дописати коментар