Урок №__
Дата_____
Тема: Умови успішного навчання.
Розвиток здібностей. Створення мотивації до навчання.
Мета: ознайомити учнів з умовами успішного
навчання;
-
створювати і
підтримувати мотивацію до навчання;
-
формувати вміння
визначати користь від вивчення різних предметів;
-
розвивати пам'ять,
увагу, уяву;
-
виховувати бажання
вдосконалювати свої здібності й таланти.
Матеріали та обладнання: Підручник
для 5-го кл.
загальноосв. навч. закл., наочність, друкований зошит.
Поняття: здібності, талант, мотивація, успіх.
Тип
уроку: комбінований
(вивчення нового матеріалу, виконання практичної вправи).
Хід уроку
I. Організаційний момент
- Якби ви вчились так, як
треба, то мудрість би була своя…. Т.Г. Шевченко.
II. Актуалізація опорних знань
1. – Чи
впорались ви із домашнім завданням?
- Для чого потрібно планувати свій час?
- Чи всі заплановані справи вдалося виконати?
- Як правильно потрібно готувати домашні завдання?
- Як треба організувати своє робоче місце?
2. Асоціативний кущ. Складання схеми до понять «успішне навчання»
У – уважність…
С – спостережливість….
П – перемога…..
І – інформація…..
Х – характер….
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Що
таке талант?
- слухання притчі.
Притча про
талант.
Один
чоловік, відбуваючи до чужої країни, покликав робітників і роздав їм срібні
монети (таланти). Кожен отримав різні суми: один – п’ять таланів, другий – два, а третій – один.
Господар звелів використати гроші для справи. Повернувшись, він покликав робітників до себе, щоб
дізнатися, як вони розпорядилися грошима. Перший і другий сказали, що вигідно
вклали їх і примножили його багатство удвічі. За це вони отримали винагороду. А
третій робітник чи то побоявся ризикувати чи то полінувався. Коли він отримав
талант, то закопав його у землю, а відтак викопав і приніс, щоб повернути
господарю. Тоді чоловік
сказав присутнім: «Заберіть у нього монету й віддайте тому, в кого їх десять».
«Пане,
- зауважили йому, - це несправедливо, він уже має десять монет».
«А
я кажу вам, що тому, хто має, буде додано ще. А від того, хто не має,
забереться геть усе».
Що
ви зрозуміли з цієї притчи?
Що
вона означає?
Як
же розвивати свій талант? Як стати успішним? Чи є у вас талант до чого-небудь?
Давайте
проведемо експеримент.
Хто я: мислитель чи митець?
1) Розташуйте
руки перед собою, переплетіть пальці, утворюючи «замок». Подивіться, який
палець зверху - правий чи лівий. Якщо правий – провідна ліва півкуля.
2) Давайте
приймемо позу Наполеона. Схрестивши руки
на грудях.
3) Давайте
поаплодуйте собі або поплескайте в долоні. Яка рука зверху?
Якщо в усіх випадках отримано відповідь
«права» - ви «мислитель» - у вас провідна ліва півкуля, якщо «ліва» - «митець».
Повідомлення теми уроку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь про умови
успішного навчання.
- словничок: ст. 47 підруч.
2. Цікаві факти про
здібності людей. (ст. 48)
Історичні цікавинки.
Історія знає багато прикладів, коли люди досягли
неймовірних успіхів, завдяки наполегливості й розвитку своїх здібностей.
Олександр
Македонський – пам’ятав обличчя й імена майже всіх солдат своєї армії.
Федір
Шаляпін, коли був маленький, його не приймали співати в хорі. А потім він став
великим співаком.
Ісаак
Ньютон був останнім учнем в класі по успішності, всі з нього глузували, це
змусило його взятися за навчання, швидко залишивши позаду всіх, хто з нього
жартував.
Завдяки
чому їм вдалося досягти значних успіхів? Чи не стануть ці риси в пригоді вам?
3. Перегляд
фільму про можливості нашого мозку.
4. Складання пам’ятки: «Як вибрати собі
заняття по душі?» (ст. 49, ур. осн. зд.)
5. Оздоровлююча вправа.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
- Сст. 48. підручника. Виконання вправи для розвитку пам’яті.
- виконання завдань в друк. зош. 1 – 5 ст. 15 – 16.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. & 7.
VII. Підбиття підсумків уроку.
Вправа «Незакінчене речення». Для успішного навчання
потрібно…..
- бути впевненим
- бути уважним
- самостійно мислити
- добре трудитися
- дотримуватися режиму
- бути організованим
- бути самостійним
Немає коментарів:
Дописати коментар