субота, 27 травня 2017 р.
середа, 24 травня 2017 р.
Виховна година в таборі.
Пізнаємо світ і себе.
Мета: розвиток дитини як
особистості, розкриття її позитивних здібностей, знань про особистість,
спілкування, взаєморозуміння та взаємоповагу.
Завдання: створити в колективі мікроклімат,
який сприяв би духовному і творчому саморозкриттю, саморозвитку й
самоформуванню особистості.
Пізнай себе, пізнай свою
природу - і ти пізнаєш Істину.
Хід заняття.
1.Привітання.
2.Вступне слово керівника
гуртка.
Чи багато людей можуть похвалитися тим, що
добре знають себе? А може, й не треба себе знати?
Уявіть собі, що ви придбали новий сучасний
комп’ютер. Ви знаєте з чого він складається, і тому вирішили одразу ввімкнути
його і спробувати ним керувати. Чи можливо це? А якщо можливо, то чим це
загрожує людині? Так, у кращому випадку ви лише зламаєте складну техніку, а в
гіршому - зашкодите собі. Бо перш, ніж керувати, треба знати будову цього
приладу, правила користування ним. Так само і людина. Щоб знати себе, треба
себе пізнавати, а саме: які ми, як до нас ставляться інші, чи тебе поважають,
люблять, які у нас риси характеру, звички, таланти…
Сьогодні ми зібрались, щоб поділитися своїми
думками, послухати і почути кожного.
Послухайте дитячий віршик:
Риба плаває в воді,
Птахи високо літають,
Звірі бродять по землі,
А людина – виростає.
Їздить, плаває, літає,
Відкриває, пізнає, геть усе,
Що в світі є.
Мета нашої бесіди: краще пізнати самого себе
та своїх друзів.
Діти, скажіть, чи є серед тих, хто є у класі,
двоє однакових хлопчиків чи дівчаток? А у школі, чи є хтось, щоб був вашою
точною копією? ( Відповіді учнів).
Так от, вчені довели, що на всій Землі, де
проживає понад 6 мільярдів осіб, немає жодної пари людей, які були б точною
копією один одного. Уявляєте? Серед більше як 6 млрд. населення кожен із нас –
єдиний у своїй
неповторності на всій Земній
кулі. А давайте зараз ми з’ясуємо, наскільки ми з вами схожі чи різні. Адже ви
ровесники, навчаєтесь в одному класі, можливо, й бажання та захоплення у вас
однакові. Отож почнемо.
- Сплесніть у
долоні ті, хто любить співати.
- Тихенько
тупніть ногою ті, у кого сірі очі.
- Піднесіть
руку ті, хто любить морозиво.
- А тепер хай
нявкне той, хто вважає себе веселим.
- Візьміться за
голову руками ті, кому зараз трішки страшно чи ніяково.
Ну то що, однакові ми з вами чи різні? Деякі
бажання та захоплення у нас збігаються, але все ж таки ми різні. Кожна людина
відрізняється від іншої своїм характером, звичками, мріями і бажаннями, навіть
зовнішнім виглядом, і багато чим іншим.
Але … (звучить мелодія)
Існує така східна легенда.
Колись люди вірили, що існує
не один, а багато богів. Одного разу боги вирішили створити Всесвіт. Створили
зірки, сонце, море, гори, і створили Людину, і створили істину.
Однак постало питання: куди приховати Істину,
бо їм хотілось продовжити шлях пошуку Істини.
„Давайте сховаємо її на далекій зірці,” –
сказав один.
„А давайте сховаємо її на далекій найвищій
гірській вершині,” - запропонував інший.
„Ні, давайте покладемо її на дно найглибшої
безодні.”
„А, може, сховаємо її на зворотному боці
Місяця?”
А наймудріший Бог сказав:
„Ні, ми сховаємо Істину в серце людини. Тоді
вона шукатиме її у всьому Всесвіті, не знаючи, що носить її постійно в собі. ”
- Діти, як ви думаєте, що
таке Істина? (Відповіді учнів)
Те, заради чого живе людина, знання про те, як
творити добро і долати зло. Правда перевірена досвідом.
- А тепер подумайте, чого Боги все-таки
сховали істину в серці людини? (Відповіді учнів)
Кожен із нас – це маленький Всесвіт, це якась
Істина. Ми можемо знайти Істину, якщо зазирнеш в себе, вивчимо себе, пізнаємо
себе…
- Діти, незважаючи на те, високі ми чи низькі,
швидкі чи повільні, сумні чи радісні усі ми носимо у своїх серцях Істину. Так?
- Тож чи можна не поважати, не любити людину
тільки за те, що вона дуже висока чи низенька? За те, що вона бідна або багата.
Любити потрібно за її талант, духовність і чесність.
Отож, давайте зазирнемо в себе, пошукаємо
Істину.
Як ми можемо пізнати себе?
1.Самооцінка;
2.Порівняння: з іншими людьми, з братами,
сестрами
3.Оцінка тебе іншими людьми, батьками і
родичами,
Однокласниками, знайомими, друзями, сусідами,
вчителями;
Зауваження: порівняння з іншими повинно бути
розумним доречним, щоб не принизити людської гідності.
Правила,
які допоможуть уникнути непорозумінь.
1. Поважай себе
та інших людей;
2. Іди на
поступки іншим, умій жертвувати власними інтересами заради спільних;
3. Радій
власним успіхам та успіхам інших. Не будь заздрісний, злий.
4. Постійно
самоудосконалюйся.
5. Намагайся
бачити своїх друзів очима, слухати вухами, а відчувати серцем.
Дуже часто доводиться чути таке: „Людина сама
створює себе.”
На аркуші паперу намалюйте зображення людини,
але дуже акуратно, бо ви створюєте символічну людину – самого себе. Отож, і у
кожного з вас є свої бажання, мрії, захоплення.
Напишіть своє бажання, мрію:
Що я люблю?
Моє улюблене
заняття…
Куди б я хотів
помандрувати?
А зараз пошукаємо, в кого бажання чи мрії
виявилися однаковими. Якщо це сталося, напишіть ім’я однокласника.
- Для чого ми грали у цю гру? Так, щоб ще раз
переконатися, що ми з вами різні, але мрії і бажання можуть збігатися. Ось тоді
ми створюємо групи, колективи, знаходимо собі друзів.
Тест «Твій характер»
1. Сплетіть пальці рук в замок...
Якщо верхнім виявиться
великий палець лівої руки, напишіть на аркуші паперу літеру «Л», якщо великий
палець правої руки - букву «П».
2. Прицільтеся в невидиму мішень...
Якщо для цього Ви
користуєтеся лівим оком, закриваючи правий, напишіть букву «Л», якщо навпаки -
«П».
3. Схрестіть руки на грудях, прийнявши позу Наполеона
...
Якщо кисть лівої руки
виявиться лежачої зверху, позначте це літерою «Л», якщо правої - літерою «П».
4. Поаплодуйте...
Якщо Ви б'єте лівою долонею
по правій, то це літера «Л», якщо права долоня активніша - буква «П».
Оцініть результат за поєднанням букв:
«ПППП» (100-відсотковий
правша) - консерватизм, орієнтація на стереотипи, безконфліктність, небажання
сперечатися і сваритися.
«ПППЛ» - найбільш яскрава
риса характеру - нерішучість.
«ППЛП» - дуже контактна тип
характеру. Кокетство, рішучість, почуття гумору, артистизм. (Частіше у
жінок...)
«ППЛЛ» - рідкісне поєднання.
Характер близький до попереднього, але більш м'який.
«ПЛПП» - аналітичний склад
розуму і м'якість. Повільне звикання, обережність у відносинах, терпимість і
деяка холодність. (Частіше у жінок ...)
«ПЛПЛ» - саме рідкісне
поєднання. Беззахисність, схильність різного впливу. (Частіше у жінок ...)
«ЛППП» - часте поєднання.
Емоційність, брак завзяття та наполегливості у вирішенні важливих питань,
схильність до чужого впливу хороша пристосовуваність, дружелюбність і легке
входження в контакт.
«ЛППЛ» - більша, ніж в
попередньому випадку, м'якість характеру, наївність.
«ЛЛПП» - дружелюбність і
простота, деяка розкиданість інтересів і схильність до самоаналізу.
«ЛЛПЛ» - простодушність,
м'якість, довірливість.
«ЛЛЛП» - емоційність,
енергійність і рішучість.
«ЛЛЛЛ» (100-відсотковий
лівша) - «антіконсерватівний тип характеру». Здатність поглянути на старе
по-новому. Сильні емоції, виражений індивідуалізм, егоїзм, упертість, що іноді
доходить до замкнутості.
«ЛПЛП» - найсильніший тип
характеру. Нездатність міняти свою точку зору, енергійність, наполегливість у
досягненні поставлених цілей.
«ЛПЛЛ» - схожий з попереднім
типом характеру, але більш нестійкий, схильний до самоаналізу. Зазнає труднощів
у придбанні друзів.
«ПЛЛП» - легкий характер,
вміння уникати конфліктів, легкість у спілкуванні і закладі знайомств, часта
зміна захоплень.
«ПЛЛЛ» - мінливість і
незалежність, бажання все зробити самому.
МЕТОДИКА «ПРОФІЛЬ»
(модифікація
«Карти інтересів»)
Інструкція: Дані питання стосуються Вашого відношення до
різних напрямів діяльності. Чи подобається Вам робити те,
про що говориться в опитувальнику? Якщо так, то в бланку відповідей поряд з
номером питання поставте «+»; якщо не подобається - «–»; якщо сумніваєтеся -
поставте «?».
Стимульний матеріал.
Мені подобається…
1.
Дізнаватися про
відкриття|відчиняти| в області
фізики і математики.
2.
Дивитися передачі
про життя рослин і тварин.
3.
З'ясовувати устрій
електроприладів.
4.
Читати
науково-популярні технічні часописи.
5.
Дивитися передачі
про життя людей в різних країнах.
6.
Бувати на
виставках, концертах, спектаклях.
7.
Обговорювати і
аналізувати події в країні і за кордоном|.
8.
Спостерігати за
роботою медсестри, лікаря.
9.
Створювати затишок і
лад в домі, класі, школі.
10.
Читати книги і
дивитися фільми про війни і битви.
11.
Займатися
математичними розрахунками і підрахунками.
12.
Дізнаватися про
відкриття|відчиняти| в області
хімії і біології.
13.
Ремонтувати
побутові електроприлади.
14.
Відвідувати
технічні виставки, ознайомлюватися з досягненнями|
науки і техніки.
15.
Ходити в походи,
бувати в нових незнаних місцях.
16.
Читати відгуки|відкликання| і статті про книги,
фільми, концерти.
17.
Брати участь в
суспільному|громадському| житті
школи, міста.
18.
Пояснювати|тлумачити| однокласникам учбовий
матеріал.
19.
Самостійно
виконувати роботу по господарству.
20.
Дотримувати режим
дня, вести здоровий спосіб життя.
21.
Проводити досліди
по фізиці.
22.
Доглядати тварин,
рослини.
23.
Читати статті про
електроніку і радіотехніку.
24.
Збирати і ремонтувати
меблі, годинник, замки,
велосипеди|.
25.
Колекціонувати
камені, мінерали.
26.
Вести щоденник,
складати вірші і оповідання.
27.
Читати біографії
відомих політиків, книги по історії|.
28.
Грати з|із| дітьми, допомагати виконувати|чинити| уроки молодшим школярам|.
29.
Купувати продукти
для дому, вести урахування витрат.
30.
Брати участь у
воєнних іграх, походах.
31.
Займатися фізикою і
математикою зверх шкільної програми|.
32.
Помічати і
тлумачити природні явища.
33.
Збирати і
ремонтувати комп'ютери.
34.
Будувати креслення, схеми, графіки, у тому
числі на комп’ютері|.
35.
Брати
участь в географічних, геологічних
експедиціях.
36.
Розказувати друзям про прочитані книги,
побачені фільми і спектаклі.
37.
Стежити за
політичним життям в країні і за кордоном.
38.
Доглядати маленьких дітей або близькими, якщо
вони захворіли.
39.
Шукати і находити способи заробляння грошей.
40.
Займатися фізичною
культурою і спортом.
41.
Брати участь у фізико-математичних олімпіадах.
42.
Виконувати лабораторні досліди по хімії і
біології.
43.
Знатися на принципах роботи електроприладів.
44.
Знатися на принципах роботи різних механізмів.
45.
«Читати» географічні і геологічні карти.
46.
Брати участь в спектаклях, концертах.
47.
Вивчати політику і економіку інших країн.
48.
Вивчати причини поведінки людей, будову|споруду| людського| організму.
49.
Вкладати зароблені гроші до домашнього|хатнього| бюджету.
50.
Брати участь в спортивних змаганнях.
Бланк відповідей
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
32
|
33
|
34
|
35
|
36
|
37
|
38
|
39
|
40
|
41
|
42
|
43
|
44
|
45
|
46
|
47
|
48
|
49
|
50
|
Обробка і аналіз результатів: Після того, як підлітки завершили роботу з
опитувальником, вони повинні підрахувати кількість плюсів в кожній з десяти колонок. Десять колонок –
це десять можливих напрямів професійній діяльності:
1.
фізика і математика;
2.
хімія і біологія;
3.
радіотехніка і
електроніка;
4.
механіка і
конструювання;
5.
географія і
геологія;
6.
література і
мистецтво;
7.
історія і політика;
8.
педагогіка і
медицина;
9.
підприємництво і
домоводство;
10.
спорт і військова|воєнна| справа|річ|.
Чим вище бал в кожній колонці,
тим вище інтерес до цього| виду
діяльності. Максимальний бал – 5 – говорить про яскраво виражений|виказувати| інтерес до предмету або
виду діяльності. Чим менше балів, тим слабкіше|слабий| інтерес. Якщо сума балів ні в одному стовпці не перевищує
2 бали, значить, професійні інтереси
ще не сформовані.
Найчастіше максимальне число балів
опиняється не в одному, а в трьох–чотирьох стовпцях. Ці комбінації виявляють
сферу професійних інтересів підлітка.
3. Підсумок заняття.
Наша група – це теж єдиний колектив.
І хоча ми всі різні, у нас є спільна
мета: пізнати світ, рости і товаришувати, добре навчатися, бути щасливими.
Успіх, задоволення, щастя не приходять самі
собою, вони залежать від нас. Жодна людина не приходить у світ досконалою. Все
її життя – постійний розвиток, пізнання, формування власного „Я”.
Дякуємо всім учням за участь
у бесіді і бажаю вам успіху у пізнанні самих себе.
четвер, 18 травня 2017 р.
5 факторів, що впливають на людський інтелект.
Людський інтелект не тільки важко виміряти, його навіть важко визначити. Більшість дослідників скажуть вам, що наш розум - це поєднання наших знань, навичок і здібностей розуміти і аргументувати, а також вони відзначать, що наші пізнавальні навички накопичуються протягом усього життя, а не даються в певній кількості при народженні. Однак, основа нашого інтелекту все ж це поєднання кількох факторів. Наприклад, дано вам від природи бути таким же розумним, як ваші батьки? Генетика, безумовно, важливий аспект, але все ж вона є лише частиною цілого. Інші фактори, такі, як те, що ми їмо, де живемо, також можуть впливати на наш інтелект.
5. Природа
Наскільки
сильно наш інтелект залежить від генів? Протягом понад століття дослідники
вивчали як наша генетична спадщина впливає на інтелект. В результаті вони
дійшли висновку, що наші гени впливають на розумові здібності і на IQ, причому
відсоток впливу може варіюватися від 40 до 80 відсотків.
Крім того,
структура нашого мозку і його функціональність (обидва біологічних фактора )
вносять свій внесок у рівень інтелекту людини. Використовуючи зображення мозку,
нейрофізіологи визначили відмінності в його структурі, зокрема в
тім'яно-лобових долях, які, як виявилося, позитивно чи негативно (залежно від
мозку) впливають на людський інтелект. Добре функціонуючі лобові частки
сприяють кращому функціонуванню мозку, він краще обробляє інформацію і
ефективніше працює, все це вказує на більш високий рівень IQ у людини.
4. Харчування в перші роки життя
Як виявилося, ви насправді те, що ви їсте, а також те, що їла ваша мама під час вагітності. Пренатальне харчування та харчування на перших роках життя пов'язані з розвитком структури мозку, з поведінкою людини і, безумовно, з його інтелектом. Чим більше поживних речовин міститься в продуктах харчування (особливо це важливо для чоловіків) в перші тижні життя людини, тим більше розмір мозкового вітрила, частини нашого мозку, яка відповідальна за навчання і пам'ять. Ефект також поширюється і на дітей, чия пренатальна дієта була насичена довголанцюгових поліненасиченими жирними кислотами, такими як, наприклад, докозагексаеновая кислота. Коли дієта вагітних і годуючих жінок сповнена саме жирними кислотами такого типу, було відмічено, що їхні діти значно випереджали своїх однолітків з розвитку у віці 4-7 років.
Як виявилося, ви насправді те, що ви їсте, а також те, що їла ваша мама під час вагітності. Пренатальне харчування та харчування на перших роках життя пов'язані з розвитком структури мозку, з поведінкою людини і, безумовно, з його інтелектом. Чим більше поживних речовин міститься в продуктах харчування (особливо це важливо для чоловіків) в перші тижні життя людини, тим більше розмір мозкового вітрила, частини нашого мозку, яка відповідальна за навчання і пам'ять. Ефект також поширюється і на дітей, чия пренатальна дієта була насичена довголанцюгових поліненасиченими жирними кислотами, такими як, наприклад, докозагексаеновая кислота. Коли дієта вагітних і годуючих жінок сповнена саме жирними кислотами такого типу, було відмічено, що їхні діти значно випереджали своїх однолітків з розвитку у віці 4-7 років.
3. Виховання
Наскільки
сильно виховання і природа впливають на людський інтелект є давно вивчається і
обговорюваною темою. Термін "природа" має на увазі як генетика і
спадковість впливають на інтелект, а "виховання" описує як на нього
впливають певні фактори навколишнього середовища.
Ці чинники включають в себе все: від стилю виховання в нашій сім'ї і домашніх умов і до рівня освіти та життєвого досвіду.
Ці чинники включають в себе все: від стилю виховання в нашій сім'ї і домашніх умов і до рівня освіти та життєвого досвіду.
Дослідники
часто вивчали близнюків, яких розділили при народженні, для того, щоб зрозуміти
подальшу роль природи і виховання, яку вони грали у розвитку людського
інтелекту. Вони припускають, що якщо інтелект - це чисто біологічне поняття, то
близнюки ще при народженні повинні мати рівний рівень IQ, однак, це не завжди
так. Хоча ви від народження можете генетично бути схильні до того, щоб володіти
середнім інтелектом, якісну освіту і життєвий досвід може дозволити вам
перетворити середній IQ в великий мозок протягом усього життя.
2. Порядок народження
Дане питання
вивчається ось уже протягом ста років, але до однозначного висновку фахівці так
і не прийшли. Протягом багатьох років вважалося, що первістки і старші діти
були набагато розумніші за своїх молодших братів і сестер. Причому варто
відзначити, що в більшості випадків саме первістки стають космонавтами,
президентами та лауреатами нобелівської премії. Чому? Сім'ї з однією дитиною,
можливо, мають більше часу і фінансових ресурсів для того, щоб гідно виховати
нащадка. Недавні дослідження, однак, показали, що порядок народження не
означає, що дитина буде інтелектуально розвиненим, порядок народження може лише
визначити його потенціал для навчання, розуміння і здатності міркувати, і в
результаті визначити IQ, тобто коефіцієнт інтелекту. В середньому в тестах на
виявлення інтелектуальних здібностей, первісток набирає на три пункти вище, ніж
його молодші брати і сестри.
1. Навколишнє середовище
Ми можемо бути генетично схильними до певних розмірами мозку, його структуру і т.д., тобто до певного рівня інтелекту, який визначений нам біологічно, але наскільки ми будемо відповідати цим задаткам залежить тільки від нас . Спосіб життя, який ми ведемо, також впливає на інтелект. Екологічні фактори, такі як дієта, токсини, які нас атакують як в утробі матері, так і протягом усього життя, і навіть околиці, за якими ми ходимо - все впливає на те, наскільки сильно гени проявляють себе в нашому житті.
Ми можемо бути генетично схильними до певних розмірами мозку, його структуру і т.д., тобто до певного рівня інтелекту, який визначений нам біологічно, але наскільки ми будемо відповідати цим задаткам залежить тільки від нас . Спосіб життя, який ми ведемо, також впливає на інтелект. Екологічні фактори, такі як дієта, токсини, які нас атакують як в утробі матері, так і протягом усього життя, і навіть околиці, за якими ми ходимо - все впливає на те, наскільки сильно гени проявляють себе в нашому житті.
Як приклад можна
використовувати сигаретний дим. Його вплив на дитину як в утробі, так і в
процесі куріння в дорослому житті, надає незаперечний вплив на коефіцієнт
розумового розвитку, який стає тільки з цієї причини на 7 пунктів нижче в
порівнянні з результатами тих людей, хто не курить і не відчував нічого
подібного , перебуваючи в утробі матері. Тобто подібні фактори навколишнього
середовища впливають на наш рівень інтелекту протягом всього нашого життя.
понеділок, 15 травня 2017 р.
понеділок, 8 травня 2017 р.
Цікаві факти про гриби.
- У світі налічується близько 2
мільйонів типів грибів, але при цьому класифіковано всього близько 80 тисяч. На
один вид рослини припадає
приблизно 6 видів грибів.
• Досить
багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони
недружелюбні і є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби - хижаки
мають спеціальні пристосування (нарости) для лову комах. А є види, які
розпорошуючи свої спори і потрапляючи в жертву виростають в ній.
Гриб Пальці диявола
Гриб Пальці диявола
• У
мухоморах не так вже й багато отрути, для того що б концентрація його була
смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже
отруйна достатньо одного грибочка що б отруїти 4 чоловік.
• У середньому кожен гриб складається з приблизно 90% води.
• Одним
з найбільших знайдених грибів вважається об'єкт знайдений у США в
1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.
• Гриби
це не рослини як було прийнято вважати раніше так як у них відсутній хлорофіл,
але в той же час і не тварини так
як у них немає шлунка.
• Найбільший
гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить близько 900
гектарів і важить він кілька сотень тонн.
Гриб - монстр Орегони.
Гриб - монстр Орегони.
• Одним з найцікавіших грибів вважається " Плазмодій " справа в тому що він вміє ходити. Швидкість правда невелика, всього близько метра за кілька днів, але все ж ... А живе він в середній смузі Росії.
• Грибниця
росте дуже повільно, приблизно 10-12 сантиметрів на рік.
• Рижики
можна їсти в сирому вигляді.
• Мабуть
один з найрідкісніших грибів це "сигара диявола" (Chorioactis
geaster) зустріти його можна в центральній частині штату Техас (США), а так
само у відокремлених куточках Японії. До того ж це єдиний гриб який видає звук
(свист) коли випускає спори.
• У
реакторі Чорнобильської АЕС в 2002 році були виявлені гриби, при цьому вони
відчували себе чудово. І навіть більше того, радіація їм була потрібна для того
що б жити (як рослинам сонце).
У складі цих грибів виявили меланін (аналог того що захищає шкіру від
ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі і місця їх зростання можуть бути
вельми екстремальними (космос,
сірчана кислота, високий тиск).
• За
деякими властивостями гриби як продукти ближче до м'яса, а за деякими ближче до
рослин.
• Взагалі
гриби дуже цікаві і ми часом не замислюємося де вони ще можуть існувати, а
живуть вони поруч з нами у вигляді дріжджів, закваски для кисломолочних
продуктів, цвілі, та й в організмі людини живе кілька видів грибів правда не
всі вони безпечні для здоров'я.
Підписатися на:
Дописи (Atom)