понеділок, 28 листопада 2016 р.

Правила догляду за зубами

Правила догляду за зубами
Зуби, як відомо, піддаються безлічі шкідливих впливів: різні бактерії, що живуть у ротовій порожнині, кислі рідини, які ми п'ємо, механічні пошкодження під час відкривання пробок і спроб розгризти щось тверде. Від усього цього зуби ламаються, пошкоджується і темніє емаль.
А якщо у нас є погані звички, і ми не приділяємо достатньо уваги догляду за зубами, то посміхаючись, нам доводиться прикривати рот долонею, щоб ніхто не побачив дивного жовто-коричневого кольору емалі або порожнього місця в поки ще стрункому ряду зубів.
А між тим зберегти білозубу посмішку не так уже й важко, особливо якщо здорові зуби - ваша генетична особливість. Потрібно тільки знати і виконувати основні правила догляду за зубами.

Правила догляду за зубами

1. Чистіть зуби не менше двох разів на день. Переважно ранкову чистку проводити після сніданку - так ви зможете видалити залишки їжі, і вони не будуть поширювати бактерії весь день. Другий раз потрібно обов'язково чистити зуби перед сном. За день там накопичилося безліч все тих же бактерій, і якщо їх не прибрати, то, як мовиться у відомій гумористичний репризі, «вночі прийде карієс».
2. Зуби потрібно чистити регулярно і правильно. З регулярністю все ясно - кожен день. А ось правильність може викликати питання. Багато хто помилково вважає, що безсистемне елозенье щіткою і є чистка зубів. Правильний догляд за зубами передбачає, однак, особливу технологію проведення цієї процедури, а також час чищення не менше 3-х хвилин.
Якщо ви не впевнені, що рухаєте щіткою як треба, краще всього проконсультуватися у стоматолога. Не соромтеся, це його прямий обов'язок - пояснити вам правила догляду за зубами і показати в подробицях правильні прийоми чищення.
А про техніку чищення зубів, як показують дослідження, багато хто навіть дорослі люди мають дуже туманні уявлення. Та й цих самих технік кілька, так що завжди можна вибрати те, що вам більше підійде.
3. Після їжі користуйтеся зубочистками. Правильний догляд за зубами - це коли ви не даєте бактеріям ні найменшого шансу. Тому обов'язково видаляйте шматочки їжі, які застрягли в зубах. Якщо цього не зробити, бактерії, що виділяються цими шматочками, обов'язково «прогризуть» в зубі дірку - це і є карієс.
4. Користуйтеся зубною ниткою. Якщо ви поколупатися у зубах зубочисткою, це ще не означає що тепер все чисто. Їжа має звичай забиватися в проміжки між зубами. Деякі екстремали, недовго думаючи, виколупують її тією ж зубочисткою. Однак це досить небезпечна операція - таким способом можна запросто пошкодити ясна, а запалення і ранки гояться в роті досить довго. При цьому ви не зможете нормально жувати і ще чого доброго заробите неприємний запах з рота.
Перш ніж скористатися зубною ниткою, навчитеся правильно її застосовувати. Не полінуйтеся проконсультуватися у лікаря або почитати інструкцію із застосування нитки для догляду за зубами.
5. Не забувайте про еліксир для полоскання порожнини рота. Цей пункт не даремно числиться в правилах догляду за зубами. Багато хто не вважають полоскання рота спеціальними рідинами обов'язковим. І це велика помилка. Еліксиром потрібно полоскати рот кілька разів на день.
Усі механічні дії зі звільнення зубів від залишків їжі не гарантують повного позбавлення від бактерій. Тільки спеціальні речовини, які входять до складу полоскань, здатні нейтралізувати бактерії, проконтролювати кислотно-лужний баланс (уявіть собі, і тут він є). До того ж полоскання мають протизапальну дію, що стане в нагоді, якщо у вас вже є дрібні пошкодження ясен, і додадуть приємний запах диханню - зовсім, незайва деталь після обіду.
6. Кожні півроку потрібно перевірятися у стоматолога. Навіть якщо зуби не болять, і немає жодних причин йти до лікаря, все одно намітьте цей візит. Часто починається хвороба або пошкодження емалі може помітити тільки стоматолог. Якщо в зубі утворилася дірка, ви про неї дізнаєтеся тільки тоді, коли вона гарненько засмітитися і передасть запалення в ясна. Лікар же її побачить на самому початку, що дозволить зберегти більшу частину зуба.
До того ж стоматолог зможе професійно почистити зуби від каменю і нальоту - це дуже важливо для любителів кави, міцного чаю і сигарет. Тому що, який би ретельний догляд за зубами ви не вели, такий наліт відчистити дуже важко.
7. Приділяйте увагу правильному вибору щітки і пасти для догляду за зубами. Пасту краще всього вибирати, керуючись власними смаками та орієнтуючись на стан зубів. Якщо у вас чутливі зуби, краще не брати пасту з відбілюючим ефектом - абразивні речовини ще більше пошкодять емаль. Якщо дуже потрібно, шукайте отбеливающую пасту для чутливих зубів.
При поганій емалі для догляду за зубами вибирайте пасту з додаванням кальцію і обов'язково фтору. Якщо є запалення ясен, вам допоможуть пасти з екстрактами трав. При пародонтозі краще купувати спеціальну пасту в аптеках.
Щітку теж потрібно вибирати, керуючись відчуттями. Для догляду за зубами здоровими з нормальними яснами рекомендується жорстка щетина - вона краще очищає зуби і масажує ясна. Але якщо ясна кровоточать, а зуби чутливі, краще звернути увагу на щетину середньої жорсткості. У важких випадках користуйтеся щіткою з м'якою щетиною.
Є і ще одна маленька хитрість догляду за зубами. Часто звичайна щітка не може дістати до самих крайніх зубів, і вони залишаються практично без чистки. Для догляду за «зубами мудрості» купите дитячу щітку із звуженою голівкою - вона легко почистить важкодоступні місця.
8. Добре мийте щітку після чищення зубів і регулярно міняйте її. Правила догляду за зубами увазі і дотримання правил гігієни щодо інструментів для чищення зубів. Щітку слід добре промивати і струшувати, щоб вона була чистою і сухою.
Кожні три місяці щітку краще всього міняти на нову. По-перше, на старій до цього часу вже зітреться щетина, а по-друге, як би ви її не мили, вона з часом все одно стає розсадником бактерій - волога і тепла середа ванної кімнати цьому сприяє.

На завершення слід сказати, що стан зубів також заздрості і від того, що ви їсте. Якщо ви дбаєте про свою усмішці і виконуєте правила догляду за зубами, логічно буде доповнити догляд відмовою від шкідливих звичок і вживанням в їжу корисних продуктів, які зміцнять ваші зуби.

Немає коментарів:

Дописати коментар