Мета: розглянути різні
види стосунків, розвивати
навички ефективного спілкування,
опанувати конкретні прийоми
налагодження стосунків із
дорослими, однолітками, виховувати культуру спілкування.
Матеріали та
обладнання: підручник, зошит, наочність.
Поняття: знайомства,
приятелювання, товариські, дружні, любовні, подружні, родинні, деструктивні
стосунки, толерантність, емпатія.
Тип уроку: урок вивчення
нового матеріалу.
Хід уроку
І.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- підготовка до уроку
- відсутні
- Я пропоную
почати з того,
що кожен з
вас по черзі
називає своє ім’я
та називає свою
найкращу якість, що
починається на ту ж букву, що й ім’я.
Приклад: Аліна — артистична.
II.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Пригадайте!
Як
треба спілкуватися з оточуючими? Яку перевагу має ефективне спілкування?
III.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
«Коли
люди знайомляться, спілкуються, разом живуть або навчаються, між
ними виникають стосунки. Стосунки бувають родинними, дружніми, діловими, романтичними.
Деякі стосунки формуються за нашим бажанням, інші— незалежно від того,
хочемо ми цього чи ні».
Мозковий
штурм: «Наведіть приклади стосунків».
Повідомлення
теми уроку, постановка мети й завдань уроку
IV.
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Види стосунків
ü Розповідь учителя
Людина
— істота суспільна.
Ми живемо серед
людей, залежимо від них, а вони від нас.
Якщо ми не
навчимося успішно спілкуватися, то це може спричинити низку проблем.
Усі
люди різні, тому
стосунки з людьми
залежать від багатьох чинників:
віку людини, її
соціального статусу, рідна це
людина або чужа тощо.
Види стосунків:
§ знайомства;
§ приятелювання;
§ товариські;
§ дружні;
§ любовні;
§ подружні;
§ родинні;
§ деструктивні.
Демонстрація схеми
«Види стосунків» в підручнику.
Ще є поняття – деструктивні стосунки.
До деструктивних
стосунків належать такі
форми контактів, що
ускладнюють або руйнують
стосунки та згубно
позначаються на людині
чи обох партнерах.
Прикладами такого роду контактів
можуть бути маніпулятивне
спілкування, агресивний стиль спілкування.
Навіть мовчання може
мати деструктивний характер, особливо
тоді, коли воно
приховує якусь важливу інформацію
або є засобом
покарання партнера.
Чимало особистих
рис характеру людини,
таких як хитрість, схильність до
наклепів, упередженість, стереотип
мислення, мстивість, цинізм, можуть
бути підґрунтям деструктивних стосунків.
2. Правила спілкування.
ü Пояснення вчителя
При
спілкуванні важливо враховувати
інтереси та проблеми
тих, з ким
спілкуєшся. Спілкування —
це «колективна гра», тому треба
знати її правила.
Головне
в спілкуванні —
це увага до
людини, з якою спілкуєшся. І
не просто увага,
а доброзичлива увага.
«Чини з іншими так, як хочеш щоб чинили з тобою».
Навчитися розуміти
людину не легко,
іноді важко зрозуміти
її почуття та
емоції. Допоможе в
цьому один простий прийом —
спробуйте поставити себе
на місце іншої
людини, зрозуміти причини її вчинків та слів. І ще потрібно навчитися поважати
всіх людей. Людина
потребує поваги завжди, у будь-яких ситуаціях.
ü Розповідь учителя
Поняття
про емпатію
Емпатія — це
розуміння емоційного стану
іншої людини за
допомогою співпереживання, проникнення
в його особистий світ.
Не
всі можуть відчувати
глибоке почуття емпатії,
проте виявляти його ми
часом буваємо зобов’язані.
Правила поведінки спонукають
нас виявляти емпатію
— кивати, робити відповідний вираз
обличчя під час
розмови тощо. Щира ж
емпатія зазвичай виникає
між двома близькими
людьми й дозволяє відчувати взаєморозуміння.
У
психології виділяють два
види емпатії —
емоційну та когнітивну. Емоційна емпатія
— це здатність
на чуттєвому рівні співпереживати людині.
Когнітивна емпатія
дозволяє шляхом логічного мислення
зрозуміти, що в такий момент відчуває людина,
і через це
наблизитися до істинного
співпереживання.
У
звичайному спілкуванні не
так і важливо,
який вид емпатії ви виявляєте. А
от між двома близькими людьми здатність
до емоційної емпатії
дуже важлива, адже
кожній людині хочеться
бачити біля себе
тих, хто дійсно
розуміє її емоції і здатний до співпереживання.
Нескладно зрозуміти,
що емпатія та
симпатія тісно пов’язані між
собою. Ми тягнемося
до людей, які
добре розуміють нас, і
відштовхуємо тих,
хто зрозуміти нас
не в змозі. Кожна
людина прагне бачити
біля себе таких
друзів, які будуть розуміти її, як вона сама.
ü Вправа на розвиток емпатії «Карусель»
Учні
встають у два
кола: внутрішнє нерухоме
і зовнішнє рухоме —
це і є
карусель. Кожен раз
спілкування відбувається з
різними партнерами таким
чином: за сигналом
зовнішнє коло робить крок
убік, і пари міняються партнерами.
Пропонується зобразити
такі ситуації (на
кожну по 2- 3 хвилини):
1)
Перед вами людина,
яку ви знаєте,
але довго не
бачили. Ви раді цій зустрічі.
2)
Перед вами незнайома
людина. Ви випадково
стикаєтесь з нею.
3)
Перед вами маленька
дитина, яка чогось
злякалася. Заспокойте її.
4)
Зобразити без слів
емоції: гнів, сум,
страх, нетерпіння, радість,
здивування, занепокоєння тощо.
Опонент має впізнати емоцію.
ü Розповідь учителя з елементами бесіди
Також
для взаєморозуміння дуже
важливим є вміння сприймати людину такою, яка вона є.
Людину, яка з повагоюставиться до інших,
поважає їх погляди
та уподобання, називають толерантною.
— Пригадайте, що таке толерантність.
Толерантність
— це здатність без агресії сприйматидумки, поведінку,
форми самовираження та
спосіб життя іншої людини, що відрізняються від власних.
Толерантність —
це не байдужість.
Вона не означає
також прийняття іншого
світогляду або способу
життя, вона полягає у
визнанні права іншої
людини жити відповідно
до власного світогляду.
Толерантність означає повагу, прийняття
і правильне розуміння інших культур, способів самовираження й вияву людської
індивідуальності. Під толерантністю не мається на
увазі
поступка, поблажливість чи потурання. Вияв толерантності також не означає
терпимість до соціальної несправедливості, відмову від своїх переконань або
поступки чужим переконанням, а також нав’язування своїх переконань іншим людям.
ü
Вправа «Межі
схожості»
Вправа
дозволяє виявити спільні
риси та якості,
що є в людей, якими б різними
вони не здавалися спочатку.
—
Поміркуємо про те,
що нас об’єднує
в цьому світі! Для
цього слід вибрати
собі партнера і
сісти поруч із
ним, узявши чистий аркуш
паперу і ручку.
Напишіть заголовок «Наша схожість»
та поставте двокрапку.
Подивіться уважно на
людину, що сидить
поруч із вами.
Вона не схожа
на вас. Інший характер,
зріст, маса, колір
волосся або очей
дуже багато відмінностей.
І це природно,
адже всі ми
різні. Але зараз
подумайте про те,
що вас об’єднує.
Адже спільні риси є.
Тільки не можна
про це питати
партнера. Протягом 2-3 хвилин
будемо мовчки працювати,
заповнювати аркуш, одночасно
думаючи про цю
людину і про себе.
Намагайтеся написати не
тільки про фізичні
або біографічні подібності.
Вони важливі, але
поміркуйте про психологічні
характеристики, що можуть вас об’єднувати.
Що
це? Ви обидва
товариські й добрі?
Або мовчазні й замкнуті?
Наприклад: «Ми
обидва(і) добрі»; «Ми
обидва(і) тактовні»; «Ми
обидва(і) приємні в
спілкуванні»; «Ми обидва(і)
любимо слухати музику»
тощо. Після того
як закінчите роботу, передайте аркуші
один одному для
того, щоб погодитися
або заперечити те, що
написав партнер. Якщо
ви нічого не
маєте проти його записів,
вони залишаються в
переліку. Якщо вас щось
не влаштовує, ви
просто викреслюєте цей
запис, тим самим даючи
зрозуміти, що ваш
партнер помилився. Після взаємного аналізу
можете обговорити результати роботи,
особливо якщо є викреслені записи.
.
3.
Методи покращення стосунків
ü Розповідь учителя, складання опорного конспекту в
зошиті
Методи
покращення стосунків:
1. Не зациклюйтесь на образах.
2.
Не нав’язуйте свою
думку, обговорюйте проблемні
питання.
3.
Намагайтеся завжди зрозуміти
іншу людину, поставити себе на її місце, зрозуміти її
почуття.
4.
Не намагайтеся змінити
людину — приймайте
її такою, яка вона
є, з усіма
перевагами та недоліками
— адже ніхто не досконалий.
5.
Не ображайте одне одного, не вживайте образливі слова.
6.
Намагайтеся більше спілкуватися,
знаходьте спільні інтереси:
музика, книги, фільми.
Частіше вигадуйте якісь спільні справи, проекти.
7.
Пробачайте та просіть
вибачення. Не намагайтесь
бути завжди правим. Щоб
уникнути конфлікту, не
бійтесь першими попросити вибачення.
8.
Довіряйте одне одному.
Отже,
ми з’ясували, що
для налагодження стосунків з
будь-якою людиною треба
намагатися зрозуйіти її,
поставити себе на її місце. Але це не так легко. Людина в різних
життєвих ситуаціях
може поводитися різно,
залежно від певних умов.
Ось,
наприклад, учитель на
уроці спокійно пояснює
матеріал, учні працюють,
у класі відбувається
плідна співпраця, усі спокійні,
зосереджені. І ось
ситуація змінюється: хтось починає
пустувати. Учитель змінює
манеру поведінки — стає
строгим, робить зауваження.
Змінилися настрій і
вираз обличчя у
вчителя, у дітей.
А ось на
уроці настав момент
відпочинку: учитель запропонував
пограти в рухливу
гру. І знову настрій
і поведінка змінюються:
усі починають посміхатися, розслабляються.
V. Узагальнення
знань. Робота в друкованому зошиті.
VІ. ПІДСУМОК.
ü Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Учням пропонується
пригадати, що нового
вони дізнались на цьому уроці.
ü Прийом «Бажаю
вам...»
Учні
по черзі «дарують»
побажання своїм однокласникам. Наприклад:
«Бажаю вам завжди
мати вірних друзів»,
«Бажаю вам доброго настрою» тощо.
VIІ. ДОМАШНЄ
ЗАВДАННЯ
Немає коментарів:
Дописати коментар