Основи здоров’я 8 клас
Мета: перевірити рівень
підготовки учнів з теми відповідно до
програмових вимог: рівень теоретичних знань, понять та їх розуміння і
використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити
рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Обладнання: картки з
тестовими завданнями.
Тип уроку: узагальнення
та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель повідомляє тему та мету
уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в
учнів стосовно правил виконання роботи.
ІІ. Виконання завдань
І варіант 1) Б 2)А
3)А 4)Б 5)В
6) А
7)Емансипація – звільнення від
залежності, гноблення і забобонів, скасування якихось обмежень, зрівнення в
правах.
8) А +, Б -, В +, Г -.
9) 1 – Б, 2 – В, 3 – А, 4 - Г.
10) 1 – аутогенне тренування, 2
– мимовільна увага, 3 – апатія.
ІІ варіант 1) В 2)Б
3)А 4)А 5)Г
6) Г
7) Ієрархія – розташування
частин або елементів цілого в певному порядку від вищого до нижчого.
8) А +, Б -, В +, Г -.
9) 1 – Б, 2 – А, 3 – Г, 4 - В.
10) 1 – самовладання, 2 –
довільна увага, 3 – запам’ятовування.
ІІІ. Домашнє
завдання
1. Повторити § 10-13
Контрольна робота
«Психічна
й духовна складові здоров’я»
І ВАРІАНТ
І
рівень (0,5)
1. Особистість
людини не формується шляхом:
а)
самопізнання; б) зовнішнього тиску;
в)
самовизначення; г)
самовиховання.
2. Самовизначення
– це:
а) розуміння
самого себе, своїх можливостей і прагнень;
б) нерозуміння
свого місця в людському суспільстві й свого призначення в житті;
в) засіб
оволодіння досвідом інших людей;
г) засіб
оволодіння власним досвідом.
3. Самовладання
– це:
а) здатність
людини зберігати внутрішній спокій, діяти розумно й виважено в складних життєвих
ситуаціях;
б) процес
отримання знань про самого себе шляхом виокремлення себе серед інших,
ідентифікацій й відокремлення себе від інших людей;
в) оцінка
людиною власних можливостей, якостей, достоїнств і недоліків;
г) самостійний
вибір людиною свого життєвого шляху, цілей, цінностей, моральних норм,
майбутньої професії та умов життя.
4. Сприйняття
– це:
а) вибіркова
спрямованість на той чи інший об’єкт, зосередження на ньому;
б) психічний
процес, спрямований на відтворення предметів навколишнього світу разом з усіма
їхніми якостями;
в) спрямованість
свідомості, зосередженість на важливих для людини предметах і явищах;
г) закріплення,
збереження й подальше використання попереднього досвіду.
5. Пам’ять,
що полягає в збереженні й відтворенні всіх видів образів (зорових, слухових,
рухових, дотикових, нюхових, смакових), називають:
а) руховою
пам’яттю; б) емоційною
пам’яттю;
в) образною
пам’яттю; г)
словесно-логічною пам’яттю.
6. Інтелектуальне
самопочуття – це:
а) здатність
людини пізнавати й використовувати нову інформацію, задля того щоб підвищити
якість життя й здатність діяти оптимально в нових обставинах;
б) здатність
людини діяти ефективно, згідно із вимогами свого життя, це гарна фізична
підготовка й наявність корисних рухових якостей;
в) здатність
успішно взаємодіяти й встановлювати важливі стосунки з іншими людьми;
г) здатність
визначати свою систему цінностей і діяти згідно із нею.
ІІ
рівень (1)
7. Емансипація
– це
8. Позначте
знаком „+” правильні твердження, а знаком „–” помилкові твердження.
а) сприйняття –
це психічний процес, спрямований на відображення окремих якостей предметів
навколишнього світу;
б) сприйняття
повідомляє нам тільки недостовірну інформацію про світ;
в) стійкість
уваги виражається в здатності впродовж тривалого часу, не відволікаючись,
зосереджуватися на предметі своєї діяльності;
г) обсяг уваги
вимірюється кількістю предметів, що втримуються одночасно в полі чіткої
свідомості.
ІІІ рівень (1,5)
9. Знайдіть відповідність між термінами та їхніми
визначеннями.
Термін
|
Визначення
|
||
1
|
Самопізнання
|
А
|
Свідома
діяльність, спрямована на реалізацію себе як особистості, вироблення людиною
в себе таких особистісних якостей, які є бажаними
|
2
|
Самовизначення
|
Б
|
Засіб оволодіння власним
досвідом, воно дозволяє найбільш повно використовувати свої можливості в
навчанні, праці, у спілкуванні з іншими людьми, у занятті якою-небудь справою
|
3
|
Самовиховання
|
В
|
Розуміння
самого себе, своїх можливостей і прагнень, розуміння свого місця в людському
суспільстві й свого призначення в житті
|
4
|
Самооцінка
|
Г
|
Оцінка
людиною власних можливостей, якостей, достоїнств і недоліків
|
10. Допишіть
речення.
1.
Як
називається комплекс спеціальних вправ, заснованих на самонавіюванні й
використовуваних людиною для управління власним психічним станом та поведінкою
– …
2.
Яка
увага виникає ненавмисно, без будь-яких зусиль із боку людини – …
3.
Як
називається стан байдужості до всього, що відбувається,
пригніченість емоцій і зниження або повна відсутність інтересів і прагнень – …
IV рівень (3)
11. Складіть
пам’ятку «Як не потрапити в тенета Інтернету».
Контрольна
робота
«Психічна й духовна складові здоров’я»
ІІ ВАРІАНТ
І
рівень (0, 5)
1. Самопізнання
– це:
а) засіб
керування іншими людьми; б) засіб оволодіння досвідом
інших людей;
в) засіб
оволодіння власним досвідом; г) фізіологічний процес.
2. Самовиховання
– це:
а) свідома
діяльність, спрямована на реалізацію себе як особистості, вироблення людиною в
собі позитивних особистісних якостей;
б) засіб
керування іншими людьми;
в) засіб
оволодіння досвідом інших людей;
г) засіб
оволодіння власним досвідом.
3. Увага
– це:
а) вибіркова
спрямованість на той чи інший об’єкт, зосередження на ньому;
б) психічний
процес, спрямований на відтворення предметів навколишнього світу разом з усіма
їхніми якостями;
в) неправильне,
викривлене сприйняття;
г) пам’ять
почуттів.
4. Пам’ять, що
зберігає на період до 20 секунд найбільш істотні елементи образу, називають:
а) миттєвою
пам’яттю; б) короткочасною
пам’яттю;
в) оперативною
пам’яттю; г) довготривалою
пам’яттю.
5. Виконання
яких правил не сприятиме запам’ятовуванню?
а) намагайтеся
ставитися до матеріалу, який запам’ятовуєте, не байдуже, а з великим емоційним
інтересом;
б) навчіться
зосереджувати свою увагу на досліджуваному предметі;
в) намагайтеся
зрозуміти матеріал, формуйте в себе свідомий вольовий намір запам’ятати його;
г) учіть і
повторюйте великими дозами.
6. Духовне самопочуття – це:
а) здатність
людини пізнавати й використовувати нову інформацію, задля того щоб підвищити
якість життя й здатність діяти оптимально в нових обставинах;
б) здатність
людини діяти ефективно, згідно із вимогами свого життя, це гарна фізична
підготовка й наявність корисних рухових якостей;
в) здатність
успішно взаємодіяти й встановлювати важливі стосунки з іншими людьми;
г) здатність
визначати свою систему цінностей і діяти згідно із нею.
ІІ
рівень (1)
7. Ієрархія – це
8.
Позначте знаком „+” правильні твердження, а знаком „–” помилкові твердження.
а) образна
пам’ять полягає в збереженні й відтворенні всіх видів образів (зорових,
слухових, рухових, дотикових, нюхових, смакових);
б) різні види
пам’яті не пов’язані між собою;
в) людина не
може одночасно використовувати рухову, емоційну, образну й смислову пам’ять;
г) пам’ять – це закріплення,
збереження й подальше використання попереднього досвіду.
ІІІ рівень (1,5)
9. Знайдіть відповідність між термінами та їхніми визначеннями.
Термін
|
Визначення
|
||
1
|
Інтелектуальне
самопочуття
|
А
|
Здатність
людини діяти ефективно, згідно із вимогами свого життя, це гарна фізична
підготовка й наявність корисних рухових якостей
|
2
|
Фізичне
самопочуття
|
Б
|
Здатність
людини пізнавати й використовувати нову інформацію, задля того щоб підвищити
якість життя й здатність діяти оптимально в нових обставинах
|
3
|
Соціальне
самопочуття
|
В
|
Здатність
визначати свою систему цінностей і діяти згідно з нею
|
4
|
Духовне
самопочуття
|
Г
|
Здатність
успішно взаємодіяти й встановлювати важливі стосунки з іншими людьми
|
10. Допишіть
речення.
1.
Як
називається здатність людини зберігати внутрішній спокій, діяти розумно й
виважено в складних життєвих ситуаціях – …
2.
Яка
увага виникає навмисно, внаслідок свідомо поставленої мети і вимагає певних
вольових зусиль –
3.
Що
називають одним з основних процесів пам'яті –
…
IV рівень (3)
11. Складіть пам’ятку: «Як запобігти перевтомі»
Немає коментарів:
Дописати коментар