Мета: розглянути правила спілкування учнів з дорослими; розвивати в учнів повагу
до батьків та вчителів, надання змоги усвідомлення родинних цінностей, розвиток
навичок емпатії, колективної роботи, уміння долати сором'язливість.
Відпрацювання навичок спілкування з дорослими, виховання поваги до батьків і
вчителів.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: Підручник, друкований
зошит, наочність.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Повідомлення теми та мети
уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Проблемні запитання:
— Чи можливе однакове
спілкування з однолітками й дорослими?
— Чому до дорослих звертаються
на ім’я та по батькові, а до учнів тільки на ім’я?
Вправа «Ланцюжок»: - Дорослі в нашому житті – це батьки, учителі,…(діти продовжують «ланцюжок»
по черзі…)
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності
Завжди важливо
знати, від кого
можна отримати пораду
чи допомогу в різних
життєвих ситуаціях. Звісно,
дитина найперше звернеться до своїх
батьків — тата
або мами. Та що
робити, коли їх немає поруч
або потрібна порада
дорослого щодо стосунків
саме з ними? У
такому разі звернися
до того, кому
довіряєш. Це можуть бути
старший брат, сестра,
тітка, дядько, бабуся
чи дідусь. Може, в
тебе склалися довірливі
стосунки з учителем,
шкільним психологом або тренером.
Спілкування з дорослими збагачує досвідом, учить мудрості. Головна умова при
цьому – повага, толерантне ставлення до старших від себе.
Прочитайте
оповідання В. О. Сухомлинського «Наказ дітям» (підр. ст. 104-105). Обговорення.
Висновок: щоб досягти успіху в спілкуванні з дорослими та взаєморозуміння в сім’ї, кожен повинен виконувати певні
обов’язки та дотримувати певних правил.
Повідомлення теми уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. «Продовж думку»: Справжня
свобода сина та доньки це…
Що означає «Бути хорошими
дітьми?»
2. Робота з підручником
(ситуаційні завдання, ст. 104-105)
3. Складання схеми «Спілкування
з дорослими»
повага
допомога
взаєморозуміння
Спілкування з дорослими
дотримування правил
ввічливість толерантність
4. Повага до вчителів. (ст. 104-105)
За що ви поважаєте своїх вчителів?
- Обговорення тверджень в парах на ст. 105.
·
Краще, коли учні
ходять до школи у шкільній формі.
·
На уроках мають
бути вимкнені телефони.
·
Списування
домашнього завдання у однокласників – негідний вчинок для учня.
V.
Оздоровлювальна вправа.
VІ. Закріплення
знань учнів
- Вправа «Знайди
відповідність». Картки.
1. Довіра
|
|
А. Показник вихованості,
дотримання норм і принципів моралі.
|
2. Любов
|
|
Б. Моральна, діяльнісна
підтримка між людьми.
|
3. Повага
|
|
В. Відкриті, позитивні
взаємовідносини між людьми.
|
4. Взаємодопомога
|
|
Г. Особливі почуття між
рідними людьми.
|
Відповідь: 1-В, 2-Г, 3-А, 4-Б
- ситуаційні завдання: ст. 106.
- Моделювання ситуацій звернення.
Учні об’єднуються у 3 групи («Привітання», «Прохання»,
«Звертання» та обговорюють відповідно: як привітати батьків з днем народження
(святкове звернення), звернутися до вчителя з проханням пояснити незрозумілий
термін (робоче звернення), запитати у продавця магазину про якість товару
(специфічне звернення)).
- Робота в друкованому зошиті.
VІІ.
Підведення підсумків.
Рефлексія: «Повага в спілкування з рідними, знайомими,
учителями дозволить мені бути (стати, відчувати)…»
VІІІ.
Домашнє завдання: & 18. Повідомлення: «Традиції в
українській сім’ї»
Вправа «Знайди відповідність».
1. Довіра
|
|
А. Показник вихованості,
дотримання норм і принципів моралі.
|
2. Любов
|
|
Б. Моральна, діяльнісна
підтримка між людьми.
|
3. Повага
|
|
В. Відкриті, позитивні
взаємовідносини між людьми.
|
4. Взаємодопомога
|
|
Г. Особливі почуття між
рідними людьми.
|
Вправа «Знайди відповідність».
1. Довіра
|
|
А. Показник вихованості,
дотримання норм і принципів моралі.
|
2. Любов
|
|
Б. Моральна, діяльнісна
підтримка між людьми.
|
3. Повага
|
|
В. Відкриті, позитивні
взаємовідносини між людьми.
|
4. Взаємодопомога
|
|
Г. Особливі почуття між
рідними людьми.
|
Вправа «Знайди відповідність».
1. Довіра
|
|
А. Показник вихованості,
дотримання норм і принципів моралі.
|
2. Любов
|
|
Б. Моральна, діяльнісна
підтримка між людьми.
|
3. Повага
|
|
В. Відкриті, позитивні
взаємовідносини між людьми.
|
4. Взаємодопомога
|
|
Г. Особливі почуття між
рідними людьми.
|
Вправа «Знайди відповідність».
1. Довіра
|
|
А. Показник вихованості,
дотримання норм і принципів моралі.
|
2. Любов
|
|
Б. Моральна, діяльнісна
підтримка між людьми.
|
3. Повага
|
|
В. Відкриті, позитивні
взаємовідносини між людьми.
|
4. Взаємодопомога
|
|
Г. Особливі почуття між
рідними людьми.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар